Vietnam'daki sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 54'e yükseldi | Latin Amerika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


11:14, 23 Haziran 2018 Cumartesi
10:16, 13 Ekim 2017 Cuma

  • Paylaş
Vietnam'daki sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 54'e yükseldi
Vietnam'daki sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 54'e yükseldi
Foto: Arşiv

Vietnam'da meydana gelen sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 54'e çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Vietnam'da fırtına ve şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısının 54'e çıktığı bildirildi.

Yetkililer, ülkede etkili olan sel ve toprak kaymalarında 54 kişinin hayatını kaybettiğini, kayıp 39 kişinin ise arandığını belirtti. Daha önce hayatını kaybedenlerin sayısının 37 olduğu ifade edilmişti.

Vietnam Afet Yönetim Kurumundan yapılan açıklamada, sel ve toprak kaymaları nedeniyle 31 kişinin yaralandığı, 30 binden fazla evin sular altında kaldığı, altyapı ve ekili alanlar ile çiftlik hayvanlarının zarar gördüğü bildirildi.

Ülkenin orta ve kuzey kesimlerinde etkili olan sel ve toprak kaymaları sonucu bazı bölgelere ulaşımın sağlanamaması arama çalışmalarını da zorlaştırdı.

Afet durumu yetkilisi Nguyen Thi Lien, Yen Bai bölgesinde kaybolan 16 kişiyi arama çalışmalarına 580 asker ve polis ile 2 binden fazla vatandaşın katıldığını kaydetti.

Ülkenin kuzeyinde ağustos ayında meydana gelen sellerde en az 26 kişi hayatını kaybetmişti.

Vietnam'da her yıl fırtına ve sellerde yüzlerce kişi ölüyor.İlgili Konular vietnam
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş