Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:35, 25 Nisan 2018 Çarşamba
16:49, 13 Ekim 2017 Cuma

  • Paylaş
Ürdün Kralı'ndan Hamas ve Fetih anlaşmasına tebrik
Ürdün Kralı'ndan Hamas ve Fetih anlaşmasına tebrik

Ürdün Kralı Abdullah Hamas ile Fetih'in anlaşmaya varmasından dolayı Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı tebrik etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ürdün Kralı Abdullah'ın, Hamas ile Fetih'in Mısır'ın başkenti Kahire'de anlaşmaya varmasından dolayı Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı tebrik ettiği bildirildi.

Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan açıklamada, Ürdün Kralı Abdullah'ın, Hamas ile Fetih'in Mısır'ın başkenti Kahire'de anlaşmaya varmasından dolayı Filistin Devlet Başkanı Abbas ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Filistinli lideri tebrik ettiği belirtildi.

Abbas'ın ise Kral Abdullah'ın Filistin halkına verdiği destek ve çözüm konusunda gösterdiği çabadan övgüyle bahsettiği ifade edildi.

Hamas ve Fetih heyetleri Mısır'ın başkenti Kahire'deki müzakereler kapsamında Filistin'deki bölünmüşlüğü bitiren "uzlaşı anlaşmasını" dün imzalamıştı. Anlaşma kapsamında, Filistin Ulusal Uzlaşı Hükümetinin en geç 1 Aralık 2017 tarihine kadar Gazze'deki tüm görevlerini Batı Şeria'da olduğu gibi yerine getirmesi planlanıyor.İlgili Konular ÜRDÜN hamas fetih anlaşma
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş