Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:26, 23 Mart 2018 Cuma
17:34, 23 Kasım 2017 Perşembe

  • Paylaş
Asya Kalkınma Bankası'ndan Kırgızistan'a hibe
Asya Kalkınma Bankası'ndan Kırgızistan'a hibe

Asya Kalkınma Bankası, Kırgızistan'a teknik ve mesleki eğitim için 30 milyon dolarlık hibe vereceğini açıkladı.

Asya Kalkınma Bankası, Kırgızistan'a teknik ve mesleki eğitim için 30 milyon dolarlık hibe vereceğini açıkladı. Bu hibenin 12 milyon dolarlık kısmı özellikle yapısal reformlar için ayrılacak. Geri kalan 18 milyon dolarlık kısmı ise reformların gerçekleştirilmesi için yapılacak yatırımlar için ayrılacak.

Asya Kalkınma Bankası'nın Orta ve Batı Asya'dan sorumlu eğitim uzmanı Yuko Sarvi, "Nitelikli işgücü hem Kırgızistan ekonomisine hem de Kırgız çalışanlara büyük yararlar sağlayacaktır. Asya Kalkınma Bankası, eğitimin kalkınmanın itici gücü ve en temel aşaması olarak görülmesi için Kırgız hükümeti ile çalışma konusunda istekli olduğunu bir kez daha bildirdi." açıklamalarıda bulundu.

Proje kapsamında "Nitelikli Kalkınma Fonu" ile 5,000 öğrencinin mesleki eğitiminin sağlanması hedefleniyor. Proje inşa edilecek kompleksleri, iş alanları ile ilgili girişimcilik eğitimlerini ve öğretmenlerin yetiştirilmesini de içerisinde barındırıyor.

Kaynak: Kırım Haber AjansıYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş