Gümülcine'de Erdoğan karşıtı afiş asanlar gözaltında | Avrupa | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:29, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
12:33, 07 Aralık 2017 Perşembe

  • Paylaş
Gümülcine'de Erdoğan karşıtı afiş asanlar gözaltında
Gümülcine'de Erdoğan karşıtı afiş asanlar gözaltında

Bugün resmi ziyaret için Yunanistan'a giden Erdoğan'ın ziyaret öncesinde Gümülcine'de Erdoğan karşıtı afiş asanlar gözaltına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gümülcine’de (Komotini) Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Batı Trakya ziyaretine karşı çıkanların hazırladığı afişleri sokaklarda yapıştıran üç kişi gözaltına alındı.

Azınlıkça'nın yerel Hronos gazetesine dayandırdığı habere göre Moskof sokağında Erdoğan’ın fotoğrafının ve “istenmeyen” ifadesinin yer aldığı afişleri sokak direkleri ve duvarlara yapıştıran biri üç kişi gözaltına aldı.

İlgili şahısların afiş yapıştırmak için gerekli izinleri olmadığı ve Gümülcine Belediye Meclis üyesi dahil üç kişinin ifade vermek üzere Gümülcine Emniyet Müdürlüğüne götürüldükleri kaydedildi. Gözaltına alındıktan iki saat sonra serbest bırakılan üç kişi hakkında iddianame hazırlanmazken, polisin olayla ilgili önsoruşturma başlattığı öğrenildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş