Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:08, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
10:35, 16 Ocak 2018 Salı

  • Paylaş
"Türkçeyi Doğru ve Güzel Kullanma Makale ve Deneme Yarışması"

MEB, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile TDK'nin iş birliğiyle, öğretmenler ve ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri yarın törenle verilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Türk Dil Kurumunun (TDK) iş birliğiyle düzenlenen "Türkçeyi Doğru ve Güzel Kullanma Makale ve Deneme Yarışması"nda dereceye girenler ödüllerini törenle alacak.

Türk Dil Kurumundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı himayesinde hayata geçirilen 2017 Türk Dili Yılı kapsamında, Türkiye genelindeki öğretmenler ve ortaöğretim öğrencileri arasında, "Dilimiz Kimliğimizdir" temasıyla "Türkçeyi Doğru ve Güzel Kullanma Makale ve Deneme Yarışması" düzenlendi.

Daha önce kurumun internet sitesinden sonuçları açıklanan yarışmada dereceye girenler, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Derya Örs ile Türk Dil Kurumu Başkanı Mustafa Kaçalin'in de katılacağı törenle ödüllerini alacak.

Tören, yarın Türk Dil Kurumu Toplantı Salonu'nda yapılacak.İlgili Konular Milli Eğitim Bakanı
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş