Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


11:52, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
11:37, 19 Ocak 2018 Cuma

  • Paylaş
Hurda araçlarla "Gezi Treni"
Hurda araçlarla

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde 48 yaşındaki bisiklet tamircisi, hurda traktör ve minibüsünü değerlendirerek "Gezi Treni" adını verdiği araç yaptı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, hurda traktör ve minibüsünü değerlendiren 48 yaşındaki bisiklet tamircisi Mustafa İlhan, tamirhanesinde "Gezi Treni" adını verdiği yeni bir araç yaptı.

Aracını 20 günde tamamlayan İlhan, özellikle Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında konaklayan misafirlere hizmet vermeyi planlıyor.

İlhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hurda malzemeleri tekrar insanların hizmetine sunmak amacıyla bu yola çıktığını söyledi.

Daha önce kullandığı traktörü ve minibüsünü değerlendirmek istediğini belirten İlhan, "Kullanılmadığı için üzülüyordum. Hiç değilse bunları geri dönüşüme kazandıralım dedik. Traktörümüzün şeklini değiştirdim. Minibüs koltuklarını da vagonlarda kullandık ve ortaya güzel bir araç çıktı." dedi.

Bisiklet tamirciliği yaptığını, köy köy dolaşarak bisiklet tamir ettiğini anlatan İlhan, şöyle devam etti:

"Bu aracı yapmak zor olmadı. Tamamen atık malzemelerden yaptım. Önce vagonları yaptım. Minibüsün koltuklarını vagonlara yerleştirdim, emniyet kemerlerini takdım. Traktörü de demir profil ve plastik malzemelerle kapladım. Bisiklet malzemeleri de kullandım. Vagonlarımız toplam 26 kişilik, traktör kabini ise 6 kişi alıyor."

Sandıklı'nın termal turizm açısından önemli bir merkez olduğuna dikkati çeken İlhan, "Hüdai Kaplıcalarına her hafta 5 bin misafir geliyor. Misafirlerimizi kaplıcadan alıp ilçemizi gezdireceğiz. Alış veriş yapan misafirlerimizi tekrar otellerine getireceğiz. Kaplıcada konaklayanlar için Akdağ Tabiat Parkı'na turlar düzenleyeceğim. Yabani hayvanların da olduğu parkta piknik yapma imkanı bulacaklar." diye konuştu.

İlhan, gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz hizmet vereceğini dile getirdi.

 İlgili Konular gezi treni Afyonkarahisar
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş