Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:15, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
10:33, 14 Şubat 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Belarus'tan KGAÖ ordularını modernize çağrısı
Belarus'tan KGAÖ ordularını modernize çağrısı

Belarus Devlet Başkanı KGAÖ ordularını modernize etmeye çağırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Beyaz Rusya Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko Salı günü yaptığı açıklamada Kollektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) üye ülkelerinin ordularını modernleştirmek için birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

Belta haber ajansında yer alan habere göre, Belarus Güvenlik Konseyi toplantısında konuşan Lukashenko, "KGAÖ ülkelerinin silahlı kuvvetlerini geliştirmek, askeri ve teknik işbirliğini güçlendirmek, dünyadaki konumlarını güçlendirmek amacıyla bir dizi önlem almayı başardık. Ancak kendi aramızda büyük maliyetleri öngören konularda uzlaşmak zor oluyor" dedi.

Lukashenko "Açıkça konuşmalıyım, "KGAÖ olarak şu anda gelişmekte olan tehlikeleri ciddiye alamıyoruz. Rusya kendi içinde silahlı kuvvetlerini modernleştiriyor. Biz de başkalarıyla beraber silahlanmaya ve modernize olmaya çalışıyoruz. Herkes kendi başının çaresine bakmaya çalışıyor" diye de sözlerine ekledi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş