Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:05, 20 Haziran 2018 Çarşamba
Güncelleme: 20:53, 20 Şubat 2018 Salı

  • Paylaş
İdlib'den Doğu Guta'ya destek
İdlib'den Doğu Guta'ya destek

Suriye'nin İdlib ili sakinleri, Esad rejiminin Doğu Guta kuşatmasını ve son dönemde artan saldırıları protesto etti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin kuzeyindeki İdlib ilinde, Esad rejimin ablukada tuttuğu Doğu Guta'daki şiddetli saldırıların durdurulması ve son zamanda sıkılaşan kuşatmanın kaldırılması için gösteri düzenlendi.

İdlib kent merkezi sakinleri, Doğu Guta'da son dönemde artan saldırılara tepki gösterdi.

Eyleme katılan göstericiler, Arapça ve İngilizce, "Doğu Guta'nın çocukları dünyadan yardım bekliyorlar", "Doğu Guta kanla sulanıyor", "Doğu Guta kuşatma altında" yazılı döviz ve pankartlar taşıdı.

Çocuk ve kadınların da katıldığı eylemde, muhalif grupların birleşmesi için sloganlar atıldı.

Eylemcilerden Ubeyde Alimen, "Doğu Gutalı bir arkadaşım acı çektiği zaman sanki ben çekmişim gibi, bir çocuk hayatını kaybettiğinde sanki benim çocuğum ölmüş gibi hissediyorum." dedi.

"Suriye'nin bütününü Esed rejiminden kurtarmak için devrime başladık"

Saldırılar ve ölümlerin bitmesi için muhalif grupların birleşmesi gerektiğini söyleyen Alimen, "İdlib, Doğu Guta, Dera ve Süveyda'nın ayrılması için değil Suriye'nin bütününü Esad rejiminden kurtarmak için devrime başladık." ifadelerini kullandı.

Diğer katılımcı Abdülfettah Ubeyda da muhalif gruplar arasındaki ihtilafların sona ermesi, Doğu Guta'ya saldırıların durdurulması ve sıkılaşan ablukanın kırılması için bu eylemi organize ettiklerini söyledi.İlgili Konular Esad rejimi Suriye idlib
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
Katil Esed
mucit48
Suriye ye Huzurun gelmesi için Katil esed ve Taraftarı katil nasurulerin Temizlenmesi gerek. Yoksa daha çok çocuk katleder bu şerefsizler...
21/02/2018, 10:43