Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:40, 20 Nisan 2018 Cuma
11:54, 17 Nisan 2018 Salı

  • Paylaş
Tacikistan'da bir yılda 51 çocuk ebeveynleri tarafından terkedildi
Tacikistan'da bir yılda 51 çocuk ebeveynleri tarafından terkedildi

Tacikistan'da, 2017 yılında 51 çocuk ebeveynleri tarafından terkedildi ve bu bebeklerin 33 tanesi de doğumdan hemen sonra sokaklara bırakıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Geçen yıl Tacikistan’da onlarca kadının çocuklarını terk ettiği ve terk edilen çocukları devletin sahiplendiği bildirildi.

Tacikistan Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanlığı’ndan bir yetkilinin Ozodi radyosuna yaptığı açıklamada, 2017 yılında 51 çocuğun ebeveynleri tarafından terkedildiğini ve bu bebeklerin 33 tanesinin doğumdan hemen sonra sokaklara bırakıldığını belirtti.

Kadınların bebeklerini terk etmelerinin başlıca nedenleri olarak, ülkedeki ekonomik durum ve evlilik dışı bir çocuğun doğumu gösteriliyor.

Ülkede bazı ihtiyaç sahibi genç annelerin de, doğumdan hemen sonra yeni doğmuş bebeklerini çocuksuz ailelere sattığı biliniyor.İlgili Konular tacikistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş