Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:55, 20 Mayıs 2018 Pazar
15:49, 15 Mayıs 2018 Salı

  • Paylaş
Avustralya’da ilk teravih kılındı
Avustralya’da ilk teravih kılındı

Avustralyalı Müslümanlar Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için, cami ve mescitleri doldurdu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralya’da yaşayan Müslümanlar, yarın başlayacak Ramazan ayının ilk teravih namazını, ülke genelindeki 200’den fazla cami ve mescitte eda etti.

Türklerin yanı sıra farklı etnik kökenlerden yüzlerce Müslüman, Melbourne’deki Broadmeadows Camisi’ni doldurdu.

Ramazan dolayısıyla Türkiye’den görevli olarak gelen Ankara Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur, namaz öncesi cemaate orucun faziletleri ve ramazanın önemi konulu vaaz verdi.

Vaazın ardından cemaat, ülkedeki ilk teravih namazını kıldı.

"İNSANLIĞIN GELECEĞİ İÇİN DUA EDELİM"

Mustafa Bodur, Ramazan ardından yaptığı açıklamada, Ramazan ayının Müslümanların yanı sıra bütün insanlığa hayır getirmesi temennisinde bulundu.

Oruç ibadeti ve Kur’an ayı olarak tanımladığı Ramazanı insanların iyi değerlendirmesi için çağrıda bulunan Bodur, "İnsanlığın geleceği için, Müslümanların geleceği için,ailelerimiz için sıkıntıda, darda olanlar için dua edelim." ifadelerini kullandı.

CAMİLER RAMAZAN'DA EN YOĞUN GÜNLERİNİ YAŞAYACAK

Ramazanın başlamasıyla yoğun bir çalışma temposuna girecek olan cami ve mescitlerde, teravih namazlarının yanı sıra fitre, zekat, iftar, mukabele, itikaf, hatim, Kur’an sohbetleri, hac ve umre organizasyonları düzenlenecek.

Son verilere göre, Avustralya nüfusunun yüzde 2,6’sını teşkil eden Müslümanların sayısı 604 bin 200.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş