TİKA, Pakistan'da 600 yetime iftar verdi | Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:39, 25 Haziran 2018 Pazartesi
23:47, 20 Mayıs 2018 Pazar

  • Paylaş
TİKA, Pakistan'da 600 yetime iftar verdi
TİKA, Pakistan'da 600 yetime iftar verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan'da 600 yetime iftar verdi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan'ın Haripur şehrinde bulunan Hubaib Vakfı yetimhanesinde kalan 600 çocuğa verilen iftara, TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, TİKA İslamabad Koordinatörü Emre Aktuna ve Hubaib Vakfı Başkanı Nedim Ahmet Han katıldı.

İftar öncesi açıklama yapan Kolabaş, TİKA'nın Pakistan'da kalkınma yardımlarına devam edeceğini belirterek, "Yetimler ve mazlumların yanında olduğumuzu göstermek için buradayız." dedi.

Aktuna da TİKA'nın 2010 yılından beri Pakistan'da bulunduğuna dikkati çekerek, "İftar organizasyonlarımız geleneksel hale gelmeye başladı. Bu ramazanda da toplamda bin 500 yetime iftar vermeyi planlıyoruz. Bu yetimhaneye daha önce de kırtasiye ve kıyafet yardımı gibi desteklerde bulunmuştuk, bunlara da devam edeceğiz." diye konuştu.

Hubaib Vakfı Başkanı Han da Türkiye'nin, mazlumların bulunduğu her yere yardıma koştuğunu ifade ederek, "Bu organizasyondan dolayı TİKA ile birlikte ümmetin her problemiyle ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür ediyoruz. Türkleri ve Türk bayrağını ihtiyaç sahiplerinin olduğu her yerde görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Kudüs konusunda attığı adımlara da değinen Han, "Türkiye, ümmetin, Pakistanlıların, Arapların ve tüm Müslümanların lideridir. Nerede bir ihtiyaç varsa bütün insanlık gözünü Türkiye'ye çeviriyor." dedi.

Hubaib Vakfı yetimhanesinde kalan 600 çocuğun katılımıyla yapılan iftarda Pakistan'a özel yemekler, tatlılar ve meyveler ikram edildi.

Program, yetimhanede tekvando eğitimi alan çocukların yaptığı gösteriyle sona erdi.İlgili Konular TİKA pakistan ramazan iftar
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş