Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:36, 20 Haziran 2018 Çarşamba
Güncelleme: 19:18, 13 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Abbas yönetiminden bayramda 'gösteri' yasağı
Abbas yönetiminden bayramda 'gösteri' yasağı

Filistin yönetimi tarafından, Ramazan Bayramı döneminde gösterilere izin verilmeyeceği duyuruldu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yer alan habere göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın vilayetlerden sorumlu yardımcısı İsmail Cebr yayınladığı genelgede, "Vatandaşların kendilerini ifade etme haklarına ve kanunların işleyişine saygı duyularak, mevcut şartlar dolayısıyla vatandaşların günlük işlerinin kolaylaştırılması ve bayram döneminde hayatın normal akışının bozulmaması için yürüyüş ve gösterilere izin verilmeyecek." ifadesine yer verdi.

Cebr, söz konusu dönem sona erdiğinde yasa ve yönetmeliklere uygun olarak çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 19 Mart'ta yaptığı açıklamada Gazze hakkında hukuki, yasal ve mali kararlar alacağını dile getirmişti.

MEMURLARA GEÇEN AYDAN BU YANA MAAŞ YOK

Filistin hükümeti, Gazze'deki memurların maaşlarını yaklaşık 1 yıldır yüzde 30-50 kesintili ödüyor. Memurlar geçen aydan bu yana maaş alamıyor.

Filistin hükümetinin Gazze'ye yönelik yaptırımlarına tepki amacıyla Gazze'de ve Batı Şeria'da gösteriler düzenliyor.İlgili Konular filistin abbas
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş