Siirt’teki maden kazasında arama çalışmaları sürüyor | Güncel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:00, 25 Mayıs 2018 Cuma
Güncelleme: 00:00, 30 Kasım -0001 Çarşamba

  • Paylaş
Siirt’teki maden kazasında arama çalışmaları sürüyor
Siirt’teki maden kazasında arama çalışmaları sürüyor

Şirvan ilçesindeki heyelanda toprak altında kalan 4 işçiye ulaşılması için AFAD koordinesinde yürütülen arama kurtarma çalışmaları sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 4 işçiye ulaşılması için çalışmalar devam ediyor.

Maden köyünde 17 Kasım'daki faciada toprak altında kalan 16 işçiden 12'sinin cenazelerine ulaşılırken, 4 işçi için Siirt, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Van, Erzurum, Ankara, Konya, Zonguldak'tan gelen AFAD, UMKE, Türk Kızılayı ve jandarmadan 90 uzman personel, 40 iş makinesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı Doğal Afetler Arama Kurtarma Tabur Komutanlığına ait 15 eğitimli köpek yardımıyla aramalarını sürdürüyor.

Olayın yaşandığı bölgede zaman zaman yağışın etkili olması nedeniyle ara verilen çalışmalar, yağışın durmasıyla yeniden başlıyor. AFAD ekipleri, AFAD Kriz Merkezinde enkaz altında kalan işçilerin yakınlarına çalışmalar hakkında bilgi veriyor.

Türk Kızılayı tarafından kurulan çadırda enkaz altında yakınları bulunan ailelere, çay ve çorba ikramında bulunuyor.

Enkaz bölgesindeki hafriyatın kamyonlara yüklenerek alanın dışına taşınıyor.

AFAD ekipleri, arama çalışmalarında "drone" da kullanıyor.

Enkaz altında yakınları bulunan aileler, bölgede hava şartlarının gün geçtikçe zorlaşmasına rağmen yürütülen çalışmaları da takip ediyor. İşçi yakınlarından bazıları beraberinde getirdikleri dürbünle çalışmaları izliyor.İlgili Konular maden kazası
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş