Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:20, 16 Aralık 2017 Cumartesi
Güncelleme: 03:31, 07 Aralık 2016 Çarşamba

  • Paylaş
Erzincan'da projektörle tavşan avlayanlara ceza
Erzincan'da projektörle tavşan avlayanlara ceza

Tercan ilçesinde projektörle tavşan avlarken yakalanan 4 kişiye, 5 bin 64 lira ceza verildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tercan ilçesinde projektörle tavşan avlarken yakalanan 4 kişiye, 5 bin 64 lira ceza uygulandı.

Erzincan Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Tercan Şefliği ekipleri, Tercan ilçesine bağlı Kökpınar köyü yakınlarında kaçak avcılık yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Bölgeye giderek projektörle tavşan avlayan 4 şüpheliyi suçüstü yakalayan ekipler, bu kişilere ait malzemeler ile 2 av tüfeği ve kullandıkları araca el koydu.

Belgesiz avlanmak, takozsuz tüfek kullanmak, avlanırken projektör kullanmak ve avlanma süreleri dışında avlanmaktan 5 bin 64 TL idari para cezası uygulanan şüpheliler hakkında ayrıca savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Erzincan Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Uğur Önel, yaban hayatını koruyarak bu zenginliği gelecek nesillere taşımak için denetim ve kontrollerin aralıksız sürdüğünü söyledi.

Önel, denetim ile kontrollerde kendilerine yardımcı olan güvenlik birimleri ve duyarlı vatandaşlara da teşekkür etti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş