İTO, her türlü bilgiyi tek bir ofiste vermeye başladı | Ekonomi | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:05, 20 Haziran 2018 Çarşamba
13:14, 11 Ocak 2018 Perşembe

  • Paylaş
İTO, her türlü bilgiyi tek bir ofiste vermeye başladı
İTO, her türlü bilgiyi tek bir ofiste vermeye başladı

İTO, üyelerine ticari danışmanlık hizmetini tek ofis çatısı altında verecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Ticaret Odası (İTO), dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, istihdam ve vergi gibi mevzuatı ilgilendiren her türlü bilgiyi tek bir ofiste vermeye başladı.

İTO'dan yapılan açıklamaya göre, oda, üyelerine ticari danışmanlık hizmetini tek ofis çatısı altında verecek. İTO Bilgilendirme Merkezi adıyla kurulan ofiste, oda üyeleri şirketleriyle ilgili dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, vergi, istihdam gibi bilgileri, birden fazla yere gitmeden tek bir adreste alabilecek.

Ofiste odanın sunduğu hizmetler de uzmanlar tarafından bire bir aktarılacak. Ayrıca, ilgili bakanlık ve diğer kamu kurumlarının sunduğu imkanlar anlatılacak, ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişimde köprü görevi görülecek.

İTO Başkanı Öztürk Oran, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Eminönü Merkez Bina'da yer alacak İTO Bilgilendirme Merkezi'nin, oda üyelerinin ticarette en yakın çözüm ortağı olmasını amaçladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"İTO'ya danışan, ticari hayatındaki her türlü faaliyet için en kestirme yolu öğrenecek. İTO Bilgilendirme Merkezi'nde üyelerimize tek bir ofis çatısı altında ticari danışmanlık hizmeti vermeye başlıyoruz. Üyelerimiz yüz yüze görüşmede soracak, İTO Bilgilendirme Merkezi'nde alanında ihtisaslaşmış uzmanımızdan anında cevapları alacak. Devlet destek ve teşvik sisteminin iş dünyasında bilinirliğini ne kadar artırırsak, yararlanma oranı da o kadar artacaktır. Tüm yatırımcılara doğru ve tatmin edici bilgilendirme ve yönlendirme yapacağız. Yatırım teşvikleri, KOSGEB destekleri, ihracat programları, istihdam teşvikleri, Ar-Ge teşvikleri ve diğer tüm destek programları çalışma kapsamında yer alacak."

İTO Bilgilendirme Merkezi'nin oda üyelerinin toplu olarak faaliyet gösterdiği organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri ve kooperatif gibi bölgelerde de programlar düzenleyeceğini bildiren Oran, "Buralarda gerek bire bir danışmanlık gerekse de belirli konularda eğitim programları organize edeceğiz. Böylelikle çalışmalarımızı bizzat üyemizin ayağına götürmüş olacağız." ifadelerini kullandı.

 İlgili Konular İTO
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş