Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:26, 20 Nisan 2018 Cuma
18:29, 16 Nisan 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Yunanistan'da Esed rejimine destek gösterisinde arbede
Yunanistan'da Esed rejimine destek gösterisinde arbede

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, ABD'nin Suriye operasyonunu protesto eden göstericilerle polis arasında çıkan arbede de, bazı göstericiler yaralandı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Komünist Partisi'nin çağrısıyla Atina'da toplanan göstericiler, ABD'nin Suriye'de Beşşar Esed rejimine yönelik operasyonunu protesto etmek üzere ABD'nin Atina Büyükelçiliğine yürüdü.

Yürüyüş sırasında göstericilerden bir grup, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı binalarına yakın bir bölgede bulunan ABD'nin eski Başkanı Harry Truman'ın heykelini yıkmak istedi.

Heykelin kollarına ip bağlayan grup, demir kesme testeresiyle heykelin ayaklarını kesmeye başladı. Yunan çevik kuvvet ekipleri, gruba göz yaşartıcı gaz ve coplarla müdahalede bulundu.

Heykele zarar vermeye çalışan grupla onları önlemeye çalışan polisler arasında arbede yaşandı.

Çıkan arbedede bazı göstericilerin yaralandığı bildirildi.

Göstericiler ayrıca Amerikan ve Fransız elçilikleri ve AB bürolarının bulunduğu binalara yumurta ve boyalarla saldırıda bulundu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş