Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:30, 18 Haziran 2018 Pazartesi
Güncelleme: 01:10, 15 Şubat 2018 Perşembe

  • Paylaş
e-Devlet'te soy ağacı sorgulama sayfası yeniden açıldı
e-Devlet'te soy ağacı sorgulama sayfası yeniden açıldı

Aşırı yoğunluktan dolayı geçici olarak paylaşımı durdurulan "alt-üst soy raporu" sorgulama sayfası yeniden açılsa da, kısa sürede yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle sistem zaman zaman tıkanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

e-Devlet'ten alınmaya başlanan ve aşırı yoğunluktan dolayı geçici olarak durdurulan "alt-üst soy raporu"nun paylaşımı yeniden yapılmaya başlandı.

Vatandaşlar, "www.turkiye.gov.tr" internet sitesinden talep oluşturarak "Alt-üst soy raporu"nu öğrenebilecek.

Vatandaşların belgeyi edinebilmek için talep oluşturmasının ardından ekrana otomatik olarak "Alt-üst soy bilgisi talebiniz alınmıştır. Talep sıranıza göre alt-üst soy bilgileriniz en kısa sürede hazırlanacaktır. Belgeniz oluşturulduğunda doğrulanmış cep telefonu numaranız veya e-posta adresine bilgilendirme yapılacaktır." mesajı geliyor.

E-DEVLET KISA SÜREDE KİLİTLENDİ

Hizmete açıldığı günden beri vatandaşların büyük bir merakla beklediği Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama'nın yeniden hizmete açılmasının ardından kısa sürede trafik yoğunluğu yaşandı. E-Devlet üzerinden yayınlanan Alt-Üst Soy Bilgisi'ni görüntülemek isteyen vatandaşlar, sisteme girişte zaman zaman sorun yaşıyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş