Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:00, 20 Nisan 2018 Cuma
14:31, 26 Mart 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Muğlalılar Afrika tozuna bulandı
Muğlalılar Afrika tozuna bulandı

Muğla'nın Marmaris ve Bodrum ilçelerinde toz taşınımı nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkileniyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Muğla'nın Marmaris ve Bodrum ilçelerinde toz taşınımı nedeniyle gökyüzünün rengi değişti.

Marmaris ilçesinde, sabah saatlerinden itibaren etkili olan toz bulutu, hayatı olumsuz etkiliyor. Rüzgarın da etkisiyle zaman zaman etkisini artıran toz bulutu, görüş mesafesinin düşmesine neden oldu.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Kuzey Afrika'dan gelen toz bulutunun dün gece esen rüzgarla ilçeye sabah saatlerinde ulaştığını, gece geç saatlere doğru etkisini kaybedeceğini bildirdi.

Bodrum ilçesinde de sabah saatlerinden itibaren etkili olan toz taşınımı ve fırtına, hayatı olumsuz etkiledi.

Öğle saatlerinde etkisini artıran toz taşınımı, görüş mesafesinin ve hava kalitesinin azalmasına neden oldu. Görüş mesafesinin azalması nedeniyle bazı sürücüler karayolunda yavaş ilerlemek zorunda kaldı.

Bölgede saatteki hızı 50 ila 75 kilometre arasında değişen fırtına nedeniyle, özellikle Kumbahçe sahilindeki bazı işletmeler yoğun dalgalardan olumsuz etkilendi. Bazı işletmelerde ufak çaplı su taşkınları yaşandı. İşletme çalışanları iş yerlerine giren suları temizlemek için çaba sarf etti.

Fırtınanın gece saatlerine kadar etkisini sürdüreceği bildirildi.İlgili Konular Muğla toz taşınımı bodrum
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş