Meteoroloji'den Doğu Anadolu'da kuvvetli yağış uyarısı | Hava Durumu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:28, 19 Haziran 2018 Salı
11:29, 01 Haziran 2018 Cuma

  • Paylaş
Meteoroloji'den Doğu Anadolu'da kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji'den Doğu Anadolu'da kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, Erzincan, Kars, Erzurum ve Ardahan için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Erzincan, Kars, Erzurum ve Ardahan'da kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı bölgede akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.

Orta kuvvette yağışların etkili olacağı Erzincan, Kars, Erzurum ve Ardahan'ın kuzey kesimlerinde yağışlar zaman zaman kuvvetini artırarak metrekareye 21 ila 50 kilogram olarak düşecek.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar ise kuzey ve kuzey doğu yönlerinde hafif, yağış anında orta kuvvette esecek.

Gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 14, Tunceli ve Erzincan'da 13, Ağrı'da 10, Erzurum ve Kars'ta 9, Ardahan'da 7 derece ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklığı da Iğdır'da 28, Tunceli'de 26, Erzincan'da 24, Ağrı'da 20, Erzurum, Kars ve Ardahan'da 17 derece olacak.

Yetkililer, Erzincan, Kars, Erzurum ve Ardahan'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını, dolu ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.

 İlgili Konular meteoroloji Doğu Anadolu
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş