Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:20, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
Güncelleme: 04:24, 06 Ağustos 2012 Pazartesi

  • Paylaş
Vişne her derde deva
Vişne her derde deva

Vişnenin, yapılan araştırmalarla, kalp ve damar rahatsızlıkları ile kanser gibi birçok hastalığa karşı iyi geldiği ortaya konuldu.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'nin dünya üretiminde ilk sırada yer aldığı vişnenin, yapılan araştırmalarla, kalp ve damar rahatsızlıkları ile kanser gibi birçok hastalığa karşı iyi geldiği ortaya konuldu.

''Küçük kırmızı ikizler'' olarak nitelendirilen vişne, yaban mersininin tahtını zorluyor.
Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) Genel Sekreteri Ebru Akdağ, Türkiye'nin dünya vişne üretiminde ilk sırada yer aldığını belirterek, Türkiye'yi Polonya, Rusya ve ABD'nin izlediğini söyledi.

Akdağ, sayılamayacak kadar faydası bulunan ''küçük kırmızı ikizlerin'', yüksek sağlık potansiyeliyle daha fazla tanınmayı beklediğini ifade ederek, ''Yapılan birçok araştırma bu kırmızı meyvelerin şaşırtıcı sağlık faydalarını işaret etmekte, ancak bunlar yeterince bilinmediği için vişne, sağlığın gizli kahramanı olarak hak ettiği ilgiyi kazanacağı parlak günleri beklemektedir'' dedi.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş