Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:18, 25 Nisan 2018 Çarşamba
Güncelleme: 22:43, 22 Ocak 2010 Cuma

  • Paylaş
Kur’an-ı Kerim Meal bilgi yarışması
Kur’an-ı Kerim Meal bilgi yarışması

Kur'an-ı anlama platformu tarafından Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması düzenleniyor.


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Kur'an-ı anlama platformu tarafından organize edilen "Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması"nın bu ikincisi düzenleniyor. Geçen yıl Türkiye'nin dört bir tarafından ve yurtdışından katılanlarla yaşanan imtihan coşkusunun bu yıl 18 merkezde eşzamanlı yapılacak imtihanda da yaşanması bekleniyor.

Geçtiğimiz sene Kur'an'ı Anlama Platformu tarafından organize edilerek yapılan Kur'an-ı Kerim (Meal) Bilgi Yarışması bu sene tekrar gerçekleştirilecek. Türkiye'nin 18 merkezinde yapılacak olan yarışmanın finali 8 Mayıs'ta İstanbul'da olacak. Ödül töreni ise 9 Mayıs günü yapılacak.

Amacın Kur'an-ı Kerim'i anlayarak okumaya teşvik etmek, bu doğru okuma biçimini yaygınlaştırmak, öğretilerini erdemli bir yaşama dönüştürmek olarak belirlenen yarışma iki aşamada yapacak. Genel imtihan 25 Nisan 2010 tarihinde Alanya, Antalya, Batman, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Sakarya, Samsun, Tokat ve Trabzon'da gerçekleştirilecek.

İmtihan sorularının, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an Meali dikkate alınarak hazırlandığı yarışmada, 15 yaş ve üzeri herkes, hiçbir öğrenim durumu ve cinsiyet sınırlaması gözetmeden katılabilecek.

4 yanlışın 1 doğru cevabı götürdüğü imtihanda, boşluk doldurma ve seçenekler arasından tercih yönteminin geçerli olduğu test sistemi uygulanacak.

Katılımcıların açıklanan ödülleri alabilmek için 120 dakika ter dökecekleri imtihan sonunda her adaya bir adet Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hafız boy Kur'an-ı Kerim meali hediye edilecek.

25 Nisan 2010 tarihinde illerde yapılan genel imtihanın sonuçları internet üzerinden açıklanacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.kuranianlamaplatformu.com internet sitesinden online kayıt yaptırabilecekler.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş