Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:33, 25 Nisan 2018 Çarşamba
Güncelleme: 21:30, 27 Ocak 2010 Çarşamba

  • Paylaş
İstanbul Konulu Hikâye Yarışması
İstanbul Konulu Hikâye Yarışması

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dil ve Edebiyat Derneği, İstanbul Konulu Liseler Arası Hikâye yarışması düzenliyor.

Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Dili milli bir mesele olarak her türlü siyasi ve ideolojik düşüncenin üzerinde tutarak, dil şuurunun toplumda yerleşmesi ve gelişmesini sağlayacak faaliyetlerde bulunmak üzere kurulan Dil ve Edebiyat Derneği, öğrencilerin dil bilincini ve sevgisini artırarak, Türk Diline sahip çıkan ve koruyan bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir İstanbul Konulu Liseler Arası Hikâye Yazma Yarışması düzenliyor.

Lise öğrencileri arasında İstanbul’u konu alan yarışmaya katılacak her öğrenci, katılım formu doldurup, her hikâyeden 6 kopya çoğaltarak, yarışmaya katılacak hikâye/hikâyeleri bir CD ye kaydedip katılım adresine ulaştıracaklardır.

Hikâyeler, Ön Seçici Kurul tarafından ön elemeden geçirilecektir ve yarışma Seçici Kurulu, ön elemeyi geçen hikâyeler arasından ilk 5’e giren ve mansiyon almaya hak kazanan 25 denemeyi belirleyecektir.

Yarışmaya son katılım tarihi 30 Nisan 2010 olup, yarışma sonuçları 22 Mayıs 2010 tarihinde açıklanacak.

Katılım Adresi: Feshane Cd. No:3 Eyüp/İstanbul. (Eyüp Merkez Karakolu Karşısı)

elektronik posta: [email protected]         

İnternet adresi:www.ded.org.trYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş