Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:52, 22 Haziran 2018 Cuma
Güncelleme: 13:18, 13 Şubat 2010 Cumartesi

  • Paylaş
Yarın seçim olsa ANKETİ'nden sürpriz sonuç
Yarın seçim olsa ANKETİ'nden sürpriz sonuç

Bugün seçim olsa araştırmalarının sonuncusundan birinici parti "kararsızlar" oldu.

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Konsensüs Araştırma Şirketi'nin yaptığı son kamuoyu araştırmasından birici parti olarak kararsızlar çıktı. Kararsızlar dağıtıldığında ise Ak Parti yüzde 42,4 oyla birinci parti olarak çıkıyor. Şirketin Habertürk gazetesi yaptığı araştırmada kararsızların oranı yüzde 25,9 olarak çıktı. Ankete araştırmasına katılanların erken seçim için verdiği cevaplarda yüzde 71 "erken seçim istemiyoruz" dedi. Yüzde 28 ise "erken seçim olsun" cevabını verdi.

Konsensus Şirketi'nin Ocak 2010’da yaptığı araştırmada, “Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirdiniz” sorusuna 1501 kişi cevap verdi. Telefonla yapılan görüşmelerde cevap verenlerin çoğunuluğu kararsız olduğunu söyledi. Aynı şirketin bir ay önce yaptığı anket araştırmasında bu oran yüzde 16'ydı.

Yine aynı ankette en çok beğenilen liderler sıralamasında birinci olan Başbakan Erdoğan'dan hemen sonra Mustafa Sarıgül yer alıyor. Sarıgül, CHP Genel Başkanı Baykal ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi büyük farkla geride bırakıyor.

Kararsızlar dağıtılmadan anket sonuçları:

Kararsızım: % 25.9

Ak Parti : % 24.9

CHP : % 14.2

MHP : % 8.7

BDP : % 3.3

SP : % 1.7

DP : % 1.7

Diğer : % 4.2

Cevap yok : % 7.0


Kararsızlar dağıtıldığında ise çıkan sonuçlar şöyle:

Ak Parti: % 42.4

CHP : % 24.3

MHP : % 15.1

BDP : % 5.3
 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş