Su Dergisi’nden aydınlarla yüzleşme çağrısı | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:14, 18 Haziran 2018 Pazartesi
Güncelleme: 12:46, 19 Haziran 2007 Salı

  • Paylaş
Su Dergisi’nden aydınlarla yüzleşme çağrısı
Su Dergisi’nden aydınlarla yüzleşme çağrısı

Her sayısında ilgi çekici içerik ve konularla okuyucuları ile buluşan Su Dergisi, bu sayısında farklı bir çalışma ile sizleri değişik dünyalara götürüyor.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Bakırköy Şubesi’nin çıkardığı Su Dergisi Haziran/Temmuz sayısında ele aldığı dikkat çekici konularla okurlarıyla buluşuyor.

 “Dünya Dönüyor, Büyük Ve Muhteşem Bir Medeniyet Doğuyor” başlıklı çalışma derginin kapak konusu.

Dergi’nin “Giriş ve Sesleniş” yazılarıyla Fatih Türk, “Modern büyücüler” olarak nitelendirdiği aydınlara ilginç bir çağrıda bulunarak, Türkiye’de kendilerini sağcı-solcu, dindar-laik, liberal-demokrat vs. şeklinde tanımlayan belli başlı tüm isimlerle kamuoyu önünde açıkça yüzleşme talebini ifade ediyor.

Bu ilginç yüzleşme için sivil toplum kuruluşlarına ve sorumlu tüm insanlara seslenerek, “Doğrulardan kaçmayı ve bildikleri halde doğruları ısrarla toplumdan gizlemeyi alışkanlık haline getiren büyücüleri (aydınlar) köşelerinden ve saklandıkları yerlerden toplayıp getirmek sizin göreviniz” diyor.

Dergi’de yer alan yazılardan bazıları; Mustafa Armağan, “Enderun Projesi”. Sibel Eraslan. Türkiye’nin Geleceği”. Doç. Dr. Berdal Aral, “Türkiye’nin Dış Politika Açmazları Ve Çıkış Yolları”. Ayla Agabegüm, “Söz’ün İtibarı”. Ali Bulaç, “Türkiye’de Batıcı Aydınların Halk Korkusu”.

Dergide ayrıca ilgiyle okuyabileceğiniz söyleşiler yer alıyor: Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nemci Sadıkoğlu ve Sanatçı Orhan Hakalmaz röportajlarının yanı sıra Rabia Ayaz, Sınırlar Arasında programı yapımcısı Banu Avar’la, Türkiye ve Dünya’nın mevcut konjonktürel durumunu konuşuyor. İrt: 542 54 56Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş