Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:45, 22 Haziran 2018 Cuma
Güncelleme: 12:25, 28 Nisan 2009 Salı

  • Paylaş
Bostancı eylemcisinin PKK albümü
Bostancı eylemcisinin PKK albümü

Bostancı'da polisle saatlerce çatışan Devrimci Karagah liderlerinden Yılmazkaya, PKK kamplarında eğitim görmüş.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bostancı'da polisle saatlerce çatışan Orhan Yılmazkaya'nın PKK kamplarında çekilmiş fotoları ele geçirildi.

Orhan Yılmazkaya'nın PKK kampında çekilmiş fotoları:

İstanbul Bostancı'da bir terör örgütüne ait hücre evine düzenlenen operasyonda öldürülen Orhan Yılmazkaya 1970 Almanya doğumlu...

Orhan Yılmazkaya, 1987'de Kabataş Erkek Lisesi'ni, 1994'te İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Yılmazkaya'nın son iki yıldır yakınlarıyla hiçbir şekilde irtibata geçmediği belirtildi. Yılmazkaya'nın diğer akrabalarının ise Beşiktaş'ta yaşadığı öğrenildi. Devrimci Karargah Örgütü Üyesi Orhan Yılmazkaya, İstanbul Üniversitesi'ni bitirdikten sonra siyasi faaliyetlere başladı. Yılmazkaya, 1994 yılında kapatılan Sosyalist İktidar Partisi (SİP) saflarında siyaset yaptı. SİP'nin kapatılması ve yerine Türkiye Komünist Partisi'nin kurulması kararının alınması üzerine, Yılmazkaya arkadaşlarıyla yollarını ayırdı. Yılmazkaya'nın ''TKP'ye katılmadığı'' öğrenildi.
1999 yılında PKK lideri Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi üzerine başlayan eylemlere destek vermek için çalıştığı Radyo Umut'ta  PKK'nın bildirisini canlı yayında okuyan Yılmazkaya, radyonun 1 yıl kapatılmasına sebep oldu. Radyo Umut'un sahipleri, kapatılma kararının ardından radyoyu devretti.

Gazeteciliğe 1994'te Sabah gazetesinde başlayan Yılmazkaya, Radyo Umut, Demokrasi gazetesi, Tesisat ve Doğalgaz-Petrol-LPG dergilerinde haber müdürlüğü ve yayın yönetmenliği, Çitlembik Yayınları'nda editörlük yaptı.

Çeşitli dergilerde incelemeleri ve edebiyat yazıları yayınlandı. Orhan Yılmazkaya'nın Türk Hamamı isimli kitabı Aralık 2003'te Çitlembik Yayınları'ndan Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

Yılmazkaya İçerik Market Yayıncılık Bilişim Halka İlişkiler Ltd.'de yöneticilik yaptı. Yılmazkaya Patent Dünyası dergisinin Yayın Yönetmenliği görevinde de bulundu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
akılsızın sonu böyle olur
ahmet
su testisi su yolunda kırılır.pkk yı kuran ve destek verenler istihbarat birimleri ,dış güçler ve emperyalistler değilmi ki,bu zavallıcık da sosyalizm adına emperyalizmle savaştığını zannediyor.kaderin cilvesine bakın ki, son konuşmasında işçilerin direniş kardeşliğini överken, masum bir işçiyi öldürerek saçmalığın zirvesinde gezdiğini bir daha gösterdi ve belasını buldu.
28/04/2009, 13:53