Endonezyalılardan ‘sağlıklı’ mıknatıs başörtüsü | Uzak Doğu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:41, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
Güncelleme: 16:31, 14 Eylül 2009 Pazartesi

  • Paylaş
Endonezyalılardan ‘sağlıklı’ mıknatıs başörtüsü
Endonezyalılardan  ‘sağlıklı’ mıknatıs başörtüsü

Endonezyalı girişimciler, mıknatısı başörtüye iliştirerek yeni bir ürün piyasaya sürdü.


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ürettikleri mıknatıslı başörtüyü takan kadınlarda baş ağrısını dindirmeyi hedefleyen Endonezyalı girişimciler başörtüsünün kür etkisi sağladığını belirttiler.

'Sağlıklı başörtüleri' Malezya, Singapur ve tüm Ortadoğu ülkelerine ihraç etmeye başladıklarını söyleyen Herawati Widodo adlı girişimci ürünlerinin vücuttaki ağrıları azalttığını ifade etti.

İngiliz Reuters ajansının haberine göre ürünlerini tıp bir piyasasına sürmemelerine rağmen başörtülerinin çok satıldığını bildiren Widodo, mıknatıslı başörtü için 21 model ürettiklerini belirttiler.

Mıknatıslı başörtüsünü aksesuar olarak üretmediklerini kaydeden Widodo, sağlık için diğer kadınların da takabileceklerini sizlerine ekledi.

Mıknatıslı başörtüsünü kullanan Ari Istiani adlı kadın migren ağrısının bu ürünle beraber azaldığını söyledi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş