Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:33, 20 Nisan 2018 Cuma
Güncelleme: 12:09, 03 Kasım 2017 Cuma

  • Paylaş
Irak güçleri DEAŞ'ın son kalesine de girdi
Irak güçleri DEAŞ'ın son kalesine de girdi

Irak'ta DEAŞ'a karşı yürütülen askeri operasyonlardan sorumlu Korgeneral Abdulemir Yarullah, yaptığı açıklamada, Irak güçlerinin, DEAŞ'ın ülkedeki son kalesi olan Suriye sınırındaki Enbar'a bağlı Kaim ilçesine girdiğini belirtti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak güçlerinin, DEAŞ'ın ülkedeki son kalesi durumundaki Suriyesınırında bulunan Enbar'a bağlı Kaim ilçesine girdiği bildirildi.

Irak'ta DEAŞ'a karşı yürütülen askeri operasyonlardan sorumlu Korgeneral Abdulemir Yarullah, yaptığı yazılı açıklamada, "Ordu, terörle mücadele güçleri, Haşdi Şabi ve Haşdi Aşairi (yerel aşiret güçleri) Kaim'e 3 koldan girmeye başladı." ifadesini kullandı.

KAİM SINIR KAPISI GERİ ALINDI

Öte yandan güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Irak ile Suriye arasındaki Kaim Sınır Kapısı da DEAŞ'tan geri alındı.

Irak güçleri, 28 Ekim'de ülkenin batısındaki Enbar'a bağlı Kaim'i kurtarma operasyonuna başlamıştı.

Başbakan Haydar el-İbadi de salı günü düzenlediği basın toplantısında, "Kaim'in kurtarıldığı müjdesini yakında vereceklerini" söylemişti. İlgili Konular DEAŞ ırak
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş