Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:06, 24 Mayıs 2018 Perşembe
09:52, 23 Ocak 2018 Salı

  • Paylaş
ABD'li heyetten Erbil ziyareti
ABD'li heyetten Erbil ziyareti

ABD'nin Dışişleri Bakan yardımcısı ve beraberindeki heyet IKBY'nin Erbil Konsolosluğu'na bir ziyaret gerçekleştirerek bölgesel gelişmeleri görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani Erbil'de, ABD'nin DEAŞ'a Karşı Küresel Koalisyon Özel Başkan Vekili Brett McGurk, Dışişleri Bakan Yardımcısı Andrew Peek ve Douglas Silliman ile bir araya geldi.

Cabinet.gov.krd'nin haberine göre 18 ocak tarihinde ABD'nin Erbil Başkonsolosu Ken Gross ve yanındaki ekip, Kürdistan Bölgesel Hükümeti (KRG) Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani'nin de katıldığı bir toplantı yaparak, Kürdistan Bölgesi ile Bağdat arasındaki olumlu görüşmelerin arttırılması için diyaloga destek verdiklerini belirtti.

Başbakan Barzani, Amerikan liderliğindeki koalisyonun DEAŞ ile olan savaştaki önemli rolünden dolayı şükranlarını dile getirdi.

Kürdistan Bölgesi'nin iç durumu ile ilgili olarak, Başbakan, Kürdistan Bölgesi'ndeki siyasi partiler arasında ciddi müzakerelerin yapıldığını ve tüm partilerin seçimler için bulunduğunu vurguladı.

KRG ve ABD'li yetkililer, ikili ilişkileri ve bölgedeki son gelişmeleri de görüştü.

 İlgili Konular IKBY ABD IŞİD
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş