Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:39, 20 Mayıs 2018 Pazar
14:55, 13 Şubat 2018 Salı

  • Paylaş
46 kadın ve çocuk Boko Haram'dan kurtarıldı
46 kadın ve çocuk Boko Haram'dan kurtarıldı

Nijerya'da Boko Haram'la mücadele kapsamında örgütün "kalesi" olarak bilinen Sambisa Ormanı'na düzenlenen operasyonda 46 kadın ve çocuk kurtarıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın "kalesi" olarak bilinen Sambisa Ormanı'na yapılan operasyonda 46 kadın ve çocuğun kurtarıldığı bildirildi.

Nijerya ordusu, ülkenin kuzeydoğusundaki Sambisa Ormanı'nda, Boko Haram'a karşı operasyon düzenlendi.

Ordu Sözcüsü Yardımcısı Albay Onyeama Nwachukwu, yaptığı açıklamada, operasyonda iki kampın yok edildiğini, 19 kadın ile 27 çocuğunun kurtarıldığını belirtti.

Nwachukwu, çok sayıda örgüt üyesinin etkisiz hale getirildiği operasyonda silah taşımak için kullanılan 8 kamyonun da ele geçirildiğini söyledi.

Nijerya'da 2000'li yılların başından bu yana faaliyet gösteren Boko Haram örgütü, liderleri Muhammed Yusuf'un gözaltındayken ölmesinin ardından 2009'da kitlesel şiddet eylemleri düzenlemeye başlamıştı. Terör örgütünün saldırıları ve çatışmalar nedeniyle yüz binlerce kişi göç etmek zorunda kalmıştı.İlgili Konular sambisa nijerya boko haram
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş