Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:36, 20 Nisan 2018 Cuma
14:06, 31 Mart 2018 Cumartesi

  • Paylaş
Irak'tan İsrail'e kınama
Irak'tan İsrail'e kınama

Irak, İsrail güçlerinin Gazze'deki barışçıl gösterilere müdahalesinde gerçek mermi kullanmasını kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak, İsrail güçlerinin Gazze'de "Filistin Toprak Günü" münasebetiyle düzenlenen dünkü barışçıl gösterilere müdahalesinde gerçek mermi kullanmasını kınadı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Mahcub, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Gazze'de Filistin Toprak Günü münasebetiyle düzenlenen barışçıl gösterilere müdahalesinde gerçek mermi kullanmasını kınayarak bunun uluslararası kanunların açık bir ihlali olduğunu belirtti.

Ülkesinin Filistin halkının yanında olduğunu kaydeden Mahcub, Irak olarak başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlet kurulması dahil Filistin davasına verdikleri destek konusundaki tutumlarının sabit olduğunu ifade etti.

Gazze sınırında dün "Filistin Toprak Günü" dolayısıyla düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri sırasında, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 15 Filistinli şehit olmuş, yüzlercesi de yaralanmıştı.İlgili Konular ırak İsrail filistin
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş