Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:44, 20 Nisan 2018 Cuma
15:34, 31 Mart 2018 Cumartesi

  • Paylaş
Tuzhurmatu'da 3 DEAŞ militanı öldürüldü
Tuzhurmatu'da 3 DEAŞ militanı öldürüldü

Irak'ın Salahattin kentine bağlı Tuzhurmatu ilçesi ile Kerkük kentinin güneyindeki Dakuk ilçesi arasındaki dağlık bölgede bulunan DEAŞ militanlarına yönelik operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilirken, Haşdi Şabi gücünden 3 kişi hayatını kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın Salahattin kentine bağlı Tuzhurmatu ilçesi ile Kerkük kentinin güneyindeki Dakuk ilçesi arasındaki dağlık bölgede bulunan DEAŞ militanlarına yönelik operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiği, 3 Haşdi Şabi mensubunun da öldüğü bildirildi.

Salahattin kentine bağlık Tuzhurmatu İlçe Meclisi Güvenlik Komisyonu Üyesi Ali Hüseyni yaptığı açıklamada, ''Tuzhurmatu ve Dakuk ilçeleri arasındaki bölgede gizlenen DEAŞ terör örgütü unsurlarına yönelik operasyon başlatıldı.'' ifadesini kullandı.

Operasyonun Federal Polis, Acil Müdahale polisi ve Haşdi Şabi gücü tarafından başlatıldığını belirten Hüseyni, ''Operasyonda Haşdi Şabi gücünden 3 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı. Tuzhurmatu yakınlarında tünellerde gizlenen 3 DEAŞ militanı intihar eylemcisi de öldürüldü.'' şeklinde konuştu.

Kerkük-Bağdat oto yoluna yakın bir bölgede gizlenen DEAŞ militanlarının son aylarda siviller ve güvenlik güçlerini hedef almaya başladıklarına dikkat çeken Hüseyni, ''Operasyon hala devam ediyor. DEAŞ terör örgütü unsurlarını yok etmeye kararlı güvenlik güçleri operasyon için süre belirlemedi.'' diye konuştu.

 İlgili Konular ırak Tuzhurmatu ırak deaş
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş