Irak ordusundan Diyala'da DEAŞ'a operasyon | Irak | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:47, 19 Haziran 2018 Salı
15:06, 06 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Irak ordusundan Diyala'da DEAŞ'a operasyon
Irak ordusundan Diyala'da DEAŞ'a operasyon
Foto: Arşiv

Irak ordusu, savaş uçaklarının desteğiyle Diyala vilayetinin kuzeyinde DEAŞ'a karşı geniş çaplı operasyon başlattı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak ordusunun, Diyala vilayetinin kuzeyinde DEAŞ'a karşı geniş çaplı operasyon başlattığı bildirildi.

Diyala polis gücünde görevli Yüzbaşı Habib eş-Şemmeri yaptığı açıklamada, yerel polis ve orduya bağlı 5'inci komando birliğindeki ortak kuvvetlerle Diyala vilayetinin kuzeyindeki dağlık bölgelerde DEAŞ örgütüne karşı askeri operasyon başlatıldığını söyledi.

'DEAŞ'A BAĞLI HÜCRELERİN OLDUĞUNA DAİR İSTİHBARAT ALDIK'

Şemmeri, güvenlik güçlerinin olmadığı dağlık Hamrin bölgesinde DEAŞ'a bağlı hücrelerin faal olduğuna dair istihbarat aldıklarını, teröristlerin bu bölgeden sızmalarla sivillere ve güvenlik güçlerine saldırılar düzenlediklerini vurguladı.

Son aylarda Diyala vilayetinin kuzeyindeki bölgelerde sivillere ve Irak güvenlik güçlerine karşı sık sık silahlı saldırılar gerçekleştiriliyor.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Aralık 2017'de DEAŞ'ın ülkedeki 3 yıl süren askeri varlığının sona erdiğini duyurmuştu. Ancak bölgede DEAŞ'a bağlı bazı uyuyan hücrelerin varlığı biliniyor.İlgili Konular ırak DEAŞ Diyala
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş