Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:29, 26 Nisan 2018 Perşembe
17:30, 16 Kasım 2017 Perşembe

  • Paylaş
Azeri bakan AGİT başkanlarıyla Dağlık Karabağ için konuştu
Azeri bakan AGİT başkanlarıyla Dağlık Karabağ için konuştu

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Memmedyarov, AGİT Minsk Grubu eş başkanlarıyla görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Dağlık Karabağ sorununun çözüm süreci kapsamında Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu eş başkanlarıyla görüştü.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Memmedyarov'un, eş başkanlar Rus İgor Popov, Fransız Stephane Visconti, Amerikalı Andrew Schofer ile Moskova'da bir araya geldiği ifade edildi.

Yapıcı olduğu ve Dağlık Karabağ sorununun çözümü konusunda masada bulunan tüm önerilerin müzakere edildiği belirtilen açıklamada, Azerbaycan tarafının müzakereden memnun kaldığı kaydedildi.

Açıklamada, görüşmede, 7-8 Aralık'ta Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacak AGİT Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanlarının bir araya gelmesinin önerildiği, Azerbaycan'ın bu öneriyi kabul ettiği bildirildi.

Açıklamada, Dağlık Karabağ sorununun çözülmesi ve bölgede barış ve istikrarın sağlanması için Azerbaycan'ın yapıcı ve mantıklı müzakereleri her zaman desteklediği ifade edildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş