Azerbaycan'dan Ermenistan'a 'Ordumuz hazır' mesajı | Kafkaslar | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:54, 19 Haziran 2018 Salı
Güncelleme: 17:47, 12 Mayıs 2018 Cumartesi

  • Paylaş
Azerbaycan'dan Ermenistan'a 'Ordumuz hazır' mesajı
Azerbaycan'dan Ermenistan'a 'Ordumuz hazır' mesajı

Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, Azerbaycan'a yönelik suçlayıcı açıklamalarda bulunan Ermeni siyasetçiler ve yeni Başbakan Paşinyan'ı uyararak, "Azerbaycan ordusu geniş kapsamlı askeri operasyonlara hazırdır." dedi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycan Savunma Bakanlığında, üst düzey askeri yetkililerin ve ordu komutanlarının katılımıyla toplantı düzenlendi.

"ERMENİSTAN YÖNETİMİNİ UYARIYORUZ"

Bakanlık açıklamasına göre, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov toplantıda yaptığı konuşmada, Ermenistan'daki yönetim değişikliğinin ardından bazı Ermeni siyasilerin ve yeni Başbakan Nikol Paşinyan'ın sorumsuz açıklamalarda bulunduğunu hatırlatarak, "Ermenistan yönetimini uyarıyoruz. Düşmanın bu tarz hareketleri kabul edilemez ve Azerbaycan ordusu geniş kapsamlı askeri operasyonlara hazırdır." ifadelerini kullandı.

Hasanov, Ermenistan ordusunun ön hatta ve hattın gerisinde yaptığı faaliyetleri sürekli kontrol etme, muhtemel adımlarına her an hazırlıklı olma ve olası provokasyonların anında önlenmesi için gerekenin yapılması emrini verdi.

AZERBAYCAN ORDUSUNUN 100. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

Bakan Hasanov, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatı gereği, 26 Haziran'da Azerbaycan ordusunun 100. kuruluş yıl dönümünün görkemli etkinliklerle kutlanacağı bilgisini de verdi.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, başbakan olduktan sonra ilk ziyaretini Ermenistan'ın işgal ettiği Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağ'a yapmış, burada düzenlediği basın toplantısında Azerbaycan'ı suçlayıcı açıklamalarda bulunmuştu.İlgili Konular ermenistan Azerbaycan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş