Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:08, 22 Haziran 2018 Cuma
18:07, 28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Ermeniler oyuncak balonu Türk casusu zannetti
Ermeniler oyuncak balonu Türk casusu zannetti

Ermenistan'ın Türkiye sınırındaki bir köyde bulunan köpekbalığı şeklindeki balonu bulan köylüler, bunun Türkiye'nin casusluk için gönderdiği bir gözlem balonu olduğunu sanarak paniğe kapıldı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ermenistan'ın Türkiye sınırındaki bir köyde bulunan köpekbalığı şeklindeki balonu bulan köylüler, bunun Türkiye'nin casusluk için gönderdiği bir gözlem balonu olduğunu sandı.

Ermenistan'ın Türkiye ile sınır bölgesinde bulunan ve ilk önce "casus balon" olduğu sanılan kameralı balonun, incelendikten sonra bir oyuncak olduğunun anlaşıldığı bildirildi.

ZARARSIZ BİR OYUNCAK ÇIKTI

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi'nin basın merkezinden yapılan açıklamada, "Bugün medyada, video kameralı bir balonun bulunduğuna dair haberler yer aldı. Bulunan balon, Ulusal Güvenlik Servisi'nin yetkililerine teslim edildi. Balonun Erivan'daki mağazalarda satılan uzaktan kumandalı sıradan bir oyuncak olduğu ve herhangi bir tehlike arz etmediği anlaşıldı" ifadelerine yer verildi.İlgili Konular ermenistan Ermeni Türkiye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş