Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:06, 22 Haziran 2018 Cuma
11:44, 04 Haziran 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Tiflis metrosu grev nedeniyle kapatıldı
Tiflis metrosu grev nedeniyle kapatıldı
Foto: Arşiv

Tiflis'deki metro çalışanları, maaşlarına zam yapılması talebiyle greve gitti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te maaşlarına yüzde 45 oranında zam isteyen metro çalışanları, yerel saatle 09.00'dan itibaren istasyonları kapattı.

"VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK BİR ŞANTAJ OLARAK DEĞERLENDİRİLEBİLİR"

Tiflis Belediye Başkanı Kakha Kaladze, düzenlediği basın toplantısında, metro çalışanlarının greve giderek provokasyon girişiminde bulunduklarını savunarak, "Metro istasyonlarının çalışmaması ve yolculara hizmet verilmemesi, vatandaşlarımıza yönelik bir şantaj olarak değerlendirilebilir." dedi.

Metro çalışanlarının maaşlarının polis, itfaiyeciler ve öğretmenler gibi devlet kurumlarındaki birçok personelden daha yüksek olduğunu ifade eden Kaladze, greve katılan metro çalışanlarına derhal işlerinin başına dönmeleri çağrısında bulundu.

Grev nedeniyle başkent sakinleri, diğer toplu taşıma araçlarına yöneldi.

1966'da açılan Tiflis metrosunun 23 istasyonu bulunuyor. Her gün yüz binlerce yolcu taşıyan Tiflis metrosundaki grev sırasında belediye otobüsleri ücretsiz hizmet verecek.İlgili Konular gürcistan tiflis
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş