Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:19, 26 Nisan 2018 Perşembe
17:51, 12 Aralık 2017 Salı

  • Paylaş
KKTC Karadeniz Kültür Derneği'nden karikatür tepkisi
KKTC Karadeniz Kültür Derneği'nden karikatür tepkisi

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Civelek, "Toplum olarak daha sakin, daha anlayışlı ve daha saygılı olmamız gereken bu seçim döneminde, provokatörlük yapanlar için başsavcılık sorumluluk alıp gereken cezaları vermelidir" dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'da, Afrika gazetesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren karikatürü sayfalarına taşıması protesto edildi.

KKTC Karadeniz Kültür Derneği, AK Parti Temsilciliği, Milli İrade Saygı Platformu Gençlik Kolları üyeleri ve temsilcileri, karikatürü protesto etmek için gazete önünde toplandı.

Grup adına basın açıklaması yapan Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Zeki Civelek, gazetenin Yunanistan'da yayımlanan karikatürü "Yunan Gözüyle" servis ettiğini belirterek, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı küçük düşürme çabasını şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Hakaret içeren karikatürün basın ve düşünce özgürlüğüyle açıklanamayacağını belirten Civelek, "Toplum olarak daha sakin, daha anlayışlı ve daha saygılı olmamız gereken bu seçim döneminde provokatörlük yapanlar için başsavcılık sorumluluk alıp, gereken cezaları vermelidir." şeklinde konuştu.

Milli İrade Saygı Platformu Gençlik Kolları Başkanı Zafer Sarıaltın ise vatanına, milletine, bayrağına ve ezanına sahip çıkan gençler olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren karikatürün sadece Cumhurbaşkanı'na yapılmadığını, Türk milletine ve Kıbrıs halkına yapıldığını bildirdi.

Gençler olarak bu işin takipçisi olacaklarını dile getiren Sarıaltın, "Bizler, her daim Cumhurbaşkanımızın yanındayız." dedi.

Grup, konuşmaların ardından Ziya Gökalp'in "Minareler Süngü, Kubbeler Miğfer" şiirini okuyarak dağıldı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş