Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:27, 24 Haziran 2018 Pazar
15:40, 17 Temmuz 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Azerbaycan ve Letonya arasında stratejik ortaklık kurulacak
Azerbaycan ve Letonya arasında stratejik ortaklık kurulacak

Azerbaycan ve Letonya arasında ulaştırma, olağanüstü haller ve eğitim alanlarında iş birliği anlaşmaları da imzalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Letonya'ya yaptığı resmi ziyaret kapsamında, iki ülke arasında stratejik ortaklığın oluşturulmasına ilişkin protokol imzalandı.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, resmi temaslarda bulunmak amacıyla Letonya'ya giden Aliyev, mevkidaşı Raimonds Vejonis ile baş başa görüştü.

Aliyev, iki ülke arasında çeşitli alanlardaki iş birliklerinin geliştirilmesi için büyük olanakların bulunduğunu belirterek, Azerbaycan'ın Asya ve Avrupa arasındaki taşımacılıkta önemli rol aldığını kaydetti.

Letonya Cumhurbaşkanı Vejonis de Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü daima desteklediklerini, bundan sonra da destekleyeceklerini ifade etti.

Heyetler arası görüşmelerde, hükümetler arası karma komisyonun faaliyeti, ticaret hacminin artırılması, ithalat-ihracat potansiyelinin belirlenmesi konuları müzakere edildi.

Öte yandan, ziyaret kapsamında iki lider, Azerbaycan ve Letonya arasında stratejik ortaklığın oluşturulmasına ilişkin protokol imzaladı. Ziyarette, iki ülke arasında ulaştırma, olağanüstü haller ve eğitim alanlarında iş birliği anlaşmaları da imzalandı.

 İlgili Konular Azerbaycan Letonya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş