Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:03, 21 Mart 2018 Çarşamba
10:35, 29 Ağustos 2017 Salı

  • Paylaş
Kolombiya Papa'nın ziyaretine hazırlanıyor
Kolombiya Papa'nın ziyaretine hazırlanıyor

Katolik dünyasının ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'nun 6 Eylül'de Kolombiya'ya gidecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kolombiya, Katolik dünyasının ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'nun 6 Eylül'de yapacağı ziyaret için hazırlıklarını sürdürüyor.

Papa'nın başkent Bogota'nın yanı sıra Villavicencio, Medellin ile Cartagena kentlerini kapsayacak turu için özel olarak üretilen araç "Papamovil", Devlet Başkanlığı Sarayı Casa de Narino'da düzenlenen törenle basın mensuplarına tanıtıldı.

Çok sayıda üst düzel yetkilinin katıldığı törende Papamovil'in anahtarları, Devlet Başkanı Juan Manuel Santos'a teslim edildi.

Santos, Papa'ya eşlik edecek uçuş ekibinin de tanıtıldığı törende yaptığı konuşmada ülkesinin, "barış elçisi" olarak nitelediği Papa Franciscus'un ziyaretine hazır olduğunu belirtti.

Kolombiya havayolu şirketi Avianca, Papa için Boeing 787 tipi uçak tahsis etti. Ziyaret sırasında Papa'ya 7 pilot, 26 kişilik kabin ekibi ve 38 görevli eşlik edecek.İlgili Konular Papa Franciscus Kolombiya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş