Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:35, 20 Nisan 2018 Cuma
Güncelleme: 11:13, 21 Ekim 2017 Cumartesi

  • Paylaş
FARC ve ELN temsilcileri Ekvador'da görüşecek
FARC ve ELN temsilcileri Ekvador'da görüşecek

Kolombiya Devlet Başkanı Santos, ateşkes imzaladıkları Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) ile silah bırakan Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) liderlerinin Ekvador’da bir araya geleceğini açıkladı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, ateşkes imzaladıkları Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) ile silah bırakan Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) liderlerinin Ekvador’da bir araya geleceğini açıkladı.

Cauca yönetim bölgesinde yerel yöneticilerle bir araya geldiği toplantıda konuşan Santos, FARC yöneticilerine, ELN ile hükümetin görüşmelerinin sürdüğü Ekvador’un başkenti Quito’ya örgütün müzakerecileri ile konuşmak için gitmelerine müsaade ettiğini söyledi.

Kararı, FARC yöneticilerinin, “barış anlaşmasının sebebini, tüm dünyaya ve Kolombiya’ya sağladığı faydayı” açıklaması için aldığını vurgulayan Santos, ELN ile imzaladıkları geçici ateşkesin de FARC’la olduğu gibi bir barış anlaşmasına dönüşmesini umduğunu söyledi.

Kolombiya yerel basınında çıkan haberlerde, siyasi partiye dönüşen FARC’ın ELN ile görüşmeye gidecek heyetinde örgütün “Timochenko” ismiyle bilinen eski lideri Rodrigo Londono’nun yanı sıra üst düzey isimlerden Julian Gallo Cubillos, Luciano Marin Arango, Pablo Catatumbo’nun da yer alacağı belirtildi. İlgili Konular Kolombiya farc ELN
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş