Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:36, 20 Nisan 2018 Cuma
18:50, 03 Kasım 2017 Cuma

  • Paylaş
Eski Arjantin Devlet Başkanı Yardımcısı Boudou gözaltına alındı
Eski Arjantin Devlet Başkanı Yardımcısı Boudou gözaltına alındı

Arjantin'de 2007-2015 yıllarında Devlet Başkanı Cristina Fernandez yönetimi sırasında Ekonomi Bakanlığı da yapan Boudou gözaltına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski Arjantin Devlet Başkanı Yardımcısı Amado Boudou'nun para aklama ve haksız zenginleşme suçlamalarından gözaltına alındığı bildirildi.

Federal Yargıç Ariel Lijo'nun görevli olduğu mahkemenin adının açıklanmasını istemeyen bir çalışanı, Boudou'nun, başkent Buenos Aires'teki dairesinde gözaltına alındığını ve eski Devlet Başkanı Yardımcısının hakim önüne çıkacağını açıkladı.

Yerel televizyon kanalları da elleri kelepçeli Boudou'nun sahil güvenlik ekipleri tarafından götürülürken çekilen görüntülerini yayımladı.

Arjantin'de 2007-2015 yıllarında Devlet Başkanı Cristina Fernandez yönetimi sırasında Ekonomi Bakanlığı da yapan Boudou, ayrıca Arjantin pezosu basma anlaşmalarının verildiği bir şirketin haksız kazanç elde etmesiyle ilgili davayla bağlantılı olarak yargılanıyor.İlgili Konular Amado Boudou Arjantin
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş