Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:14, 19 Mart 2018 Pazartesi
09:40, 13 Kasım 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Irak'tan sonra bir büyük deprem de Kosta Rika'da
Irak'tan sonra bir büyük deprem de Kosta Rika'da
Foto: Arşiv

Irak'ın İran sınırına yakın Halepçe kenti yakınında meydana gelen büyük depremin ardından, bu kez Orta Amerika ülkelerinden Kosta Rika'da da 6,4 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın İran sınırına yakın Halepçe kenti yakınında meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki şiddetli depremin ardından, Orta Amerika ülkelerinden Kosta Rika'da 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kosta Rika Volkanik ve Sismolojik Gözlem Merkezi, merkez üssü Puntarenas bölgesine bağlı Jaco kentinin 23 kilometre güneybatısındaki depremin yerel saatle 20.28'de (TSİ 05.28) kaydedildiğini açıkladı.

10 kilometre derinlikteki depremin ardından 10 dakika içinde aynı bölgede 5,1 ve 4,1 büyüklüğünde iki artçı sarsıntı kaydedildi.

Kosta Rika Silahlı Kuvvetleri, depremde şu ana kadar herhangi bir can kaybı olmadığını belirtti.

Yerel basındaki haberlere göre, Pasifik Okyanusu Tsunami Uyarı Merkezi, depremin ardından tsunami uyarısı yapmadı.İlgili Konular Kosta Rika'da deprem deprem
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş