Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:01, 20 Nisan 2018 Cuma
09:04, 10 Nisan 2018 Salı

  • Paylaş
Moody's Brezilya'nın not görünümünü yükseltti
Moody's Brezilya'nın not görünümünü yükseltti

Brezilya'nın not görünümünü "negatiften durağana" çeviren Moody's, "Ba2" seviyesindeki notunu korudu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Brezilya'nın not görünümünü "negatiften durağana" çevirdi ve "Ba2" seviyesindeki notunu teyit etti.

Moody's'ten yapılan yazılı açıklamada, Brezilya'nın "Ba2" olan kredi notunun teyit edildiği, not görünümünün ise durağana yükseltildiği bildirildi.

Ülkenin kısa ve orta vadeli büyüme beklentilerinin daha önce tahmin edilenin üstünde olmasının not görünümünün değiştirilmesinde etkili olduğu belirtilen açıklamada, "Moody's, geçen yılın mayıs ayında not görünümünü negatife çevirmesine neden olan büyümeye yönelik aşağı yönlü risklerin ve reform hızına yönelik belirsizliklerin azaldığına inanıyor." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca Brezilya'nın bir sonraki hükümetin orta vadeli borç göstergelerini dengeli hale getirecek mali reformları hayata geçirmesinin beklendiği kaydedildi.İlgili Konular Brezilya Moody's
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş