Maduro muhalefetle diyaloğa hazır | Latin Amerika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:54, 19 Haziran 2018 Salı
11:19, 21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Maduro muhalefetle diyaloğa hazır
Maduro muhalefetle diyaloğa hazır

Venezuela'da yeniden devlet başkanı seçilen Nicolas Maduro, muhalefete diyalog çağrısı yaparak bir araya gelmeye hazır olduğunu belirtti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Venezuela'da devlet başkanlığı seçiminin dün yapılan ilk turunda oyların yüzde 68'ini kazanan Maduro, başkent Caracas’ta kendisine destek verenlerle bir araya geldi.

Maduro, burada yaptığı konuşmada, Venezuelalıların büyük bir cesaret ve asalet örneği gösterdiğini söyleyerek “Saldırıları göğüslediğiniz bu büyük mücadelede benimle olduğunuz ve beni yeniden başkan seçtiğiniz için size sadece en kalbi duygularımla teşekkür ettiğimi söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

RAKİPLERİNE DİYALOG ÇAĞRISI

Venezuela’nın bir lidere ihtiyacı olduğunu belirten Maduro, seçimlerde yarıştığı rakiplerine diyalog çağrısında bulunarak “Bütün olanlara rağmen, Venezuela’nın geleceği için nerede ve ne zaman isterlerse bir araya gelmeye hazırım.” dedi.

Ülkenin bazı bölgelerinde seçmenlerin sandık başına gitmesinin engellendiğini kaydeden Maduro, sorumlulardan hesap sorulacağının altını çizdi.

Maduro, seçimlerdeki usulsüzlük iddialarına ilişkin “Yarın Ulusal Seçim Konseyi Başkanı Tibisay Lucena’ya mektup yazarak bütün ihbarların değerlendirilmesini ve her şeyin gözden geçirilmesini isteyeceğim.” diye konuştu.İlgili Konular Maduro Venezuela
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş