Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:17, 22 Haziran 2018 Cuma
13:59, 03 Haziran 2018 Pazar

  • Paylaş
Venezuela'da 40 siyasi muhalif daha serbest
Venezuela'da 40 siyasi muhalif daha serbest

Venezuela'da cezaevindeki 39 muhalifin cuma günü salıverilmesinin ardından dün de hükümet karşıtı eylemlerde bulunduğu gerekçesiyle hapse atılan 40 kişinin daha serbest bırakıldığı bildirildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro başkanlığındaki hükümet 20 Mayıs'ta yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin ardından hapisteki siyasi muahlifleri serbest bırakma yönünde attığı uzlaşma adımını sürdürüyor.

40 MUHALİF DAHA SERBEST BIRAKILDI

Cezaevindeki 39 muhalifin cuma günü salıverilmesinin ardından dün de hükümet karşıtı eylemlerde bulunduğu gerekçesiyle hapse atılan 40 kişi daha serbest bırakıldı.

Serbest bırakılanlar arasında 2014 yılındaki hükümet karşıtı protestolarda halkı şiddete teşvik etmekle suçlanan 2 milletvekilinin yanı sıra, eski Devlet Başkanı Hugo Chavez döneminde savunma bakanlığı yapmış, eski bir siyasetçinin oğlu da bulunuyor.

MADURO'NUN ÜLKEYİ BİRLEŞTİRME ÜZERİNE ADIMLARI

Maduro, 20 Mayıs'taki tartışmalı başkanlık seçimlerinde yeniden iktidara gelmesinin ardından siyasi olarak bölünmüş haldeki ülkeyi birleştirmek üzere adımlar atacağını açıklamıştı. Hükümet karşıtı eylemlerde bulunduğu gerekçesiyle hapse atılan mahkumların serbest bırakılması da bu adımlardan biri olarak gösteriliyor.İlgili Konular Maduro Venezuela
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş