Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:22, 20 Haziran 2018 Çarşamba
Güncelleme: 21:08, 17 Ağustos 2010 Salı

  • Paylaş
Çocuk oyunlarından yaşanan değişimler
Çocuk oyunlarından yaşanan değişimler

Günümüzde Çocuk oyunlarından ve oyuncaklarında yaşanan değişimler sempozyumu düzenleniyor.


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kültür Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 09–10 Aralık 2010 tarihlerinde Ankara’da “Günümüzde Çocuk Oyunlarında ve Oyuncaklarında Yaşanan Değişimler Sempozyumu” düzenleniyor.

Kültür Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 09–10 Aralık 2010 tarihlerinde Ankara’da “Günümüzde Çocuk Oyunlarında ve Oyuncaklarında Yaşanan Değişimler Sempozyumu” düzenleniyor.  Sempozyumda bildiri sunmak isteyenler 31 Ağustos 2010 tarihinde kadar sunum özetlerini göndermeleri gerekiyor.

Düzenlenen sempozyumla, son yüzyılda yaşanan gelişmelerden en çok etkilenen alanlardan biri olan çocuk kültürünün önemli bir parçası olan çocuk oyunlarının günümüzde geldiği noktayı, değişen, gelişen, farklılaşan veya aynı kalan oyunlar ile bu konuda yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin irdelenmesi amaçlanıyor.

Oyuncak sektörünün çalışmaları, sanal ortamda oynanan oyunlar, geleneksel oyunlardaki değişimlerin değerlendirilmesiyle oluşacak bilgi platformuyla konu ile ilgilenen kişilere ulaşmak hedefleniyor.

Katılımcıların yol ve konaklama giderleri Kültür Bakanlığınca karşılanacak olan sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgiler web sitesinde duyurulacağı belirtiliyor. 

Bildiri sunacakların kısa özgeçmişleri ve iletişim bilgileri ile 200 kelimeyi geçmeyen bildiri özetlerinin en geç 31 Ağustos 2010 tarihine kadar [email protected] adresine göndermeleri gerekiyor.

Sempozyumla ilgili detaylı bilgiye www.kultur.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.


 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş