Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:30, 25 Haziran 2018 Pazartesi
10:01, 21 Nisan 2017 Cuma

  • Paylaş
ABD Başkan yardımcısından cami ziyareti
ABD Başkan yardımcısından cami ziyareti

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence eşi ve kızlarıyla birlikte Endonezya'daki İstiklal Camii'ni ziyaret etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Endonezya'ya giden ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in duraklarından biri, Güney Asya'nın en büyük camisi oldu. Pence, eşi ve kızlarının İstiklal Camii'ni ziyaretinde çekilen çok sayıda fotoğrafı, uluslararası haber ajansları dünyaya servis etti. Ziyarette Karen Pence ile kızları Charlotte ve Audrey'in başlarını örttüğü görüldü.

Camide dua eden Pence, ülkedeki İslam'ın açıkça dünyaya ilham verdiğini söyledi. ABD Başkan Yardımcısı'na göre, İslam bütünleştirici, ayrıştırıcı değil.

ABD Başkanı Donald Trump'ın yedi Müslüman ülkeye getirdiği vize yasağı ve İslam karşıtlığını yumuşatmayı hedefleyen Pence, Washington yönetiminin radikal teröristleri ayırdığını vurguladı. Başkan Yardımcısı Pence, bütün insanlığın karşısındaki en büyük tehditlerden birinin radikal terörizmin yükselmesi ve yayılması olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Pence, Yahudilere ve Siyonizme bağlılıkları ile bilinen Evangelist bir Hristiyan.İlgili Konular abd endonezya Michael Pence
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş