Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


05:39, 24 Nisan 2018 Salı
11:23, 19 Mayıs 2017 Cuma

  • Paylaş
'Balkan Davos'u pazartesi başlıyor
'Balkan Davos'u pazartesi başlıyor

Saraybosna İş Forumu Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeden işadamlarının katılımıyla pazartesi günü başlayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pazartesi günü Bosnalı Hersek büyük bir bölgesel ekonomik konferansa ev sahipliği yapmaya başlayacak.

Dünya Ekonomik Forumu'ndan sonra "Balkan Davos" unvanını alan Saraybosna İş Forumu (SBF), bölgesel ekonomik işbirliğini genişletmeye ve Güneydoğu Avrupa'ya uluslararası yatırım çekmeye odaklanacak.

Forum'da Balkanlar'daki üst düzey hükümet yetkilileri ile önemli iş adamları Balkanlar'daki alışveriş imkanları hakkında görüşlerini bildirecek.

Her yıl Bosna Bank International'ın önderliğinde hazırlanan Forum'da bankanın CEO'su Amer Bukvic verdiği demeçte, "Yabancı delegelerin çoğunun, Bosna'nın 90'lı yıllarda yaşadığı olumsuz imaj yüzünden çok düşük beklentileri var" dedi. 

Bukvic, katılımcıların bölgeyle oluşturduğu "kişisel bağlantının" güzelliğini dile getirerek forumun Türk şirketleri için "büyük potansiyel" olduğunu vurguladı.

Bu yıl Hindistan, Endonezya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Türkiye'den büyük bir katılımla yeni ticari ittifaklar kurmaya odaklanılacak.

Bukviç, "Bosna Hersek buluşma yeri haline geldi ve 30 ülkeden 1600'e yakın kişi katılacak" dedi.

Bosna Bank International ve Cidde merkezli İslam Kalkınma Bankası işbirliğiyle 2010 yılından beri Saraybosna İş Forumu düzenlenmektedir.İlgili Konular Saraybosna
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş