Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:35, 17 Mart 2018 Cumartesi
12:15, 13 Eylül 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Kırgızistan seçimlerine 300'den fazla gözlemci katılacak
Kırgızistan seçimlerine 300'den fazla gözlemci katılacak

Kırgızistan'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerine AGİT ve başka kurumlardan 300'den fazla gözlemci katılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırgızistan'ın AGİT Daimi Temsilcisi Bakıt Djusupov, 11 Eylül'de Varşova'daki AGİT insanı araştırma toplantısı'nın açılışında konuştu.

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı basın servisine göre, B. Djusupov, katılımcıları hükümetin Kırgızistan'da insan hak ve özgürlüklerini temin etme ve geliştirme önlemleri hakkında bilgi verdi.

Kırgızistan AGİT Daimi Temsilcisi, insan haklarının korunması konusunda uluslararası işbirliğinde devletin gelişimi, tarihi, kültürel ve dini özelliklerini, bunun yanında ulusal ve bölgesel gelişmeleri hesaba katılması gerektiğini söyledi.

B. Djusupov ayrıca, Kırgızistan'da yaklaşmakta olan 15 Ekim cumhurbaşkanlığı seçimleri konusuna da değinerek, "Hükümetimiz şeffaf ve adil seçimler yapmakta kararlıdır. ilgileniyor. Ülkemizdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerini AGİT ve başka kurumlardan 300'den fazla gözlemci gözetleyecek. Son yıllarda bu konuda AGİT ile yaptığımız işbirliği ülkemizdeki seçim sürecinin iyileştirilmesine katkıda bulunuyor" dedi.

 İlgili Konular Kırgızistan seçim
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş