Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:25, 25 Haziran 2018 Pazartesi
10:14, 12 Ekim 2017 Perşembe

  • Paylaş
Tataristan Özbekistan'a petrol ürünleri satacak
Tataristan Özbekistan'a petrol ürünleri satacak

Rusya'ya bağlı Özerk Tataristan Devlet Başkanı ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı iki ülke arasında ticareti geliştirme konusunda görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tataristan Devlet Başkanı Rustam Minnikhanov Kazan’daki Kremlin sarayında Özbekistan Başbakan Yardımcısı Gulomzhon Ibragimov ile bir görüşme gerçekleştirdi. Tataristan Devlet Başkanının bu görüşmede Özbekistan'a petrol ürünleri tedarik etmeyi teklif ettiği bildirildi.

Rustam Minnikhanov, Tataristan ile Özbekistan arasındaki karşılıklı ticaret hacminin mevcut olanakların ikili ilişkilere henüz tam olarak yansımadığını gösterdiğini vurguladı. Minnikhanov, bu nedenle özellikle Tataristan'dan Özbekistan’a hazır petrol ürünlerinin tedarik edilmesi için tüm olası seçenekleri değerlendirmeyi önerdi. Özbekistan’ın ise hafif tekstil ürünlerini Tataristan’a satabileceği belirtildi.

Tataristan Cumhurbaşkanı, Gulomzhon İbrahimov'dan iki taraftan da ticari temsilcilerin bulunduğu heyetlerin karşılıklı ziyaretlerini organize etmesini ve önemli projeler ile ilgili kararların ay sonuna kadar belirlenmesi teklifinde bulundu.

Özbekistan Başbakan Yardımcısı, “Bizim Tataristan'ın büyük işletmeleriyle işbirliği yapmak için ciddi projelerimiz var. Tahmin ediyorum ki bu yıl bazı projelere başlayabileceğiz” dedi.

 İlgili Konular tataristan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş